Története, Bírálatok

 2009.10.14. 19:44

A CrossFire először 2005. Szeptember 27-én vált elérhetővé a nyilvánosság számára..

A rendszerhez szükséges egy CrossFire kompatibilis alaplap egy pár PCI Express (PCIe) grafikus kártyával, mely engedélyezhető mind hardver, mind szoftver által. Radeon x800, x850, x1800 és x1900 szériák 'CrossFire Edition'-ba mennek át melyeknek ’master’ képessége a hardverre épül. Egy Master kártyát kell venni és párosítani egy CrossFire engedélyezett kártyával vagy egy normál kártyával ugyanabból a szériából. A Radeon x1300s és x1600s-nak nincs ’CrossFire Edition’-je, de engedélyezett a software által. Jelenleg ATI-ban nincs kialakítva az infrastruktúra, hogy engedélyezze a FireGL kártya elindítását a CrossFire konfigurációban. Egy másik pont amit meg kell említeni, hogy a ’slave’ grafikus kártyának és a ’master’-nek egy családba kell tartoznia, tekintet nélkül arra, hogy a ’master’ kijelölt a hardware vagy a software által.

A régi korlátozásokra egy példát tekintve, tekintettel arra ha a Master-kártya konfiguráció lenne a CrossFire kivitelezése a Radeon X850 XT ’Master’ kártyában, akkor egy beállító chip-et használna a Silicon Image (SiI 163B TMDS)-től, amely korlátozza az X850 CrossFire beállítását a 1600×1200 @60 Hz vagy a 1920×1440 @52 Hz megoldásához és ezzel már problémát mutatott pár CRT tulajdonos esetében akik a CrossFire-t szerették volna használni magas felbontásban játékokhoz. Mivel sokan a szem számára megerőltetőnek találták a 60 Hz-es frissítési szintet CRT-vel, a praktikus képfelbontás határértéke 1280x1024 lesz, ami viszont nem teszi a CrossFire-t kifizetődővé.

Mindamellett az ATI "CrossFire Xpress 3200" alaplap chip megjelenésével a ’master’ kártya már nem szükséges minden "CrossFire Ready" kártyához (kivéve a Radeon X1900 széria). A CrossFire Xpress 3200-zal kettő normál kártya futtatható a CrossFire beállításban. Ez a lépés felfogható, mint egy általános fejlesztés a stratégiai piacon annak a ténynek a következtében, hogy a CrossFire ’Master’ kártya drága, nagyon keresett és kiskereskedelmi szinten hiánycikk.

Habár a CrossFire Xpress 3200 chipset valóban képes CrossFire-re a PCI-e buszon keresztül minden Radeon szériával egészen az X1900-as széria alatt, a driver támogatást még nem valósították meg X1800 szériához. Az ATI azt is megemlítette, hogy a jövőbeni Catalyst driver sorozat átdolgozása tartalmazni fogja mindazt, ami szükséges az X1800 dongleless CrossFire-hez, de nem említett meghatározott időpontot.

A Radeon X1950 Pro (RV570 GPU) megjelenésével, az ATI átdolgozta a CrossFire csatlakozás infrastruktúráját, hogy a CrossFire konfigurációk működtetésekor kiküszöbölje a régi Y-dongle/Master kártya és slave kártya szükségességét a későbbiekben. Most az ATI féle csatlakozó egy szalag, mintha minden grafikus adapter tetejére egy csatlakozó lenne erősítve, hasonlóan az nVidia SLI hídjához, de különböző a fizikai és logikai sajátosságokban.

A Spider kódnevű képernyő platform melyet az AMD 2007. November 19-e óta használ, a CrossFire beállítás lehetővé tette, hogy 4 videokártyát támogasson a 790FX chipset, maga a Crossfire név később "ATI CrossFire X" lett. A ’beállítás’ az AMD belső tesztelése szerint 3.2 x teljesítménynövekedést hoz pár játékban és felhasználói programban, melyek a nagy grafikai kapacitást igényelnek a számítógép rendszertől, a ’beállítás’ a lelkes piacot célozza meg. A későbbi fejlesztés egy dupla GPU-t tartalmaz, melyet 2008 elején szabadalmaztatnak, "ATI Radeon HD 3870 X2" névvel, a CrossFire hídat közvetlenül alkalmazzák a PCB áramkörön, és egy CrossFire csatlakozója volt a dupla kártyának, 4 GPU lehetőséggel. Az MSI és AMD megegyeztek abban, hogy a RADEON HD 3870 X2 támogatni fogja a 4 kártyájú CrossFire-t, hogy elérjék a 8x-os GPU lehetőséget.

A bejegyzés trackback címe:

https://crossfire.blog.hu/api/trackback/id/tr751450475

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása